Past Scholarship Recipients

2015
PATRICK WHEELER – TEMPLETON
CONNOR SHULTS – UPTON
NATHAN POSTERRO – SUTTON
NINA MARUCA – WEST BARNSTABLE
BRITTANY MAY MUNSON – TOLLAND

 

2005 (raised to $1,000)
TAMI BOSTOCK – LEICESTER
AMANDA M. DUNNELL – NORTHFIELD
NICHOLAS EMARD – SWANSEA
THOMAS FITZGERALD – LANCASTER
COLLEEN FLANAGAN – BOYLSTON
GREGORY J. JENNELL – WEST NEWBURY

2014
MICHELLE KORNACK – DOVER
JOSEPH DECKO – CHESIRE
GARRETTT HUDSON – GREENFIELD
MACKENZIE DICKSON – COHASSET
CHRISTINA PILLARELLA – AVON

 

2004
SARAH LEWIS – PLYMPTON
KEVIN PETERSON – WINDSOR
MEGAN JOLICOEUR – SPENCER
JANNA LEE HOEG – CARVER
KARA C. OSGOOD – WEST NEWBURY

 

2013
RYAN PESCARO – HOLDEN
TIMOTHY BOLOGNIA – LANESBOROUGH
ALIYAH HONGHONG YUNG SARRO-SCHWARTZ – GOSHEN
JAMES RAY – LITTLETON
SARA VICKEY – REHOBOTH

 

2003
ANDREW ELLISON – HAMILTON
JAMES OSGOOD – WEST NEWBURY
LORRAINE BLAKE – NORTON
TRACY LYNN HALL – CHARLEMONT
SHAUN KELLEY – REHOBOTH
SETH TUPER – FLORIDA

2012
PATRICK D. LICHWELL – BERLIN

JENNA HASKINS – WESTPORT

CHRISTINE BASILE – HALIFAX
KAYLA THATCHER – CUMMINGTON
ASHLEY MANNERS – SHELBURNE CENTER

 

2002
EMILY MILLER – HALIFAX
MATTHEW RIDER – GREAT BARRINGTON
PATRICK HARRINGTON – WHITMAN
CARLA BISCEGLIA – BOYLSTON
FRANK NYE – SOUTH CARVER
KARA OSGOOD – WEST NEWBURY

2011
JOHN ZAJAC – NORFOLK
JEFFERY R. DOUPHINETTE – GROVELAND
KIARA BROWN – TOPSFIELD
LAUREN ELIZABETH ANDUS – MONTEREY
ERIKKA EDDY – HOLDEN

 

2001
AMANDA HALLET – NORTHFIELD
ABBIE LADD – ROCHESTER
JAMES OSGOOD – WEST NEWBURY
JULIET GOODCHILD – BELCHERTOWN
GARRETT ANTANAVICA – LEICESTER
MARCIE LOCKENWITZ – WEST STOCKBRIDGE

2010
JOSHUA LLOYD – PALMER
TAMARA TIERNEY – BELCHERTOWN
CODY COUTINHO – CHILMARK
SARAH J. MAYERS – SEEKONK
RUSSELL DESHAIES – NORTH READING  

2000
DAVID CHARBONNEAU – HOLDEN
JOSEPH DOLAN – LEICESTER
RANDALL FRENCH – WEST STOCKBRIDGE
KERRI JORDAN – WAREHAM
ERIN MULCAHY – PLYMPTON
JACQUELYN STURTEVANT – WINDSOR

2009
MICHAEL OLSON – GILL
TROY LABONTE – BREWSTER
BRANDON C. LAGOY – WORTHINGTON 
ASHLEY MACDOUGALL – MEDWAY
KYLE W. LICHWELL – BERLIN

 

 

1999
KATHLEEN PEASE – WEST BROOKFIELD
CRYSTAL SANTOS – CARVER
PETER LEBLANC – HUBBARDSTON
KELLY RUXTON – PLYMPTON
ROBYN CROWNINGSHIELD – ASHFIELD
JOSEPH REILLY – WESTPORT

2008
KATHERINE HOUSE – HAMPDEN
LARS R. HOLMBERG – CHESTERFIELD
JOSEPH R. HUDSON – NORTHFIELD
JACOB REED – WORTHINGTON
BRADLEY W. BORDEWIECK – BERNARDSTON

 

1998
SARAH MILLER – HALIFAX

JOHN LIGHTBODY – WALPOLE
GREGG MCLAUGHLIN – LANCASTER
CHARLES KOWALSKI – AVON
BRIAN RUCHALA – RUTLAND
SUSAN BRUNET – SOUTH HAMILTON

2007
SARAH BURNETT – WHITMAN
CHRISTOPHER CARREIRO – SWANSEA
JACOB REED – WORTHINGTON
LARS HOLMBERG – CHESTERFIELD
WHITNEY SMITH – DALTON

1997
MICHAEL QUINN – NORTHFIELD
STEVEN OBERG – HOLDEN

MELISSA ELLISON – HAMILTON
JOEL MOLLISON – GOSHEN
HEIDI LAMB – LANCASTER
BRENDA BENASKI – NORTON

2006
NICOLE MAISONNEUVE – SAVOY
NICOLE E. PEDERCINI – WILLIAMSTOWN
AMANDA DUNNELL – NORTHFIELD
ELIZABETH FLANAGAN – BOYLSTON
MEGAN E. JOLICOEUR – SPENCER/WEST BROOKFIELD